Our Blog

AkasyaPark Cinemaximum Sinemaları Duvar Akustik Kumaş Kaplama Projemiz

AkasyaPark Cinemaximum  Sinemaları Duvar Akustik Kumaş Kaplama Projesi

SMARTO İstanbul Ümraniye’deki AkasyaPark Cinemaximum  sinemalarının duvar akustik kumaş kaplama işlerine önümüzdeki günlerde başlıyor.

Smarto akustik ve izolasyon alanında sertifikalı ürünler kullanmaktadır. Uygulamalar kademeli bir şekilde gerçekleşmekte ve arzu edilen sonuçlara ulaşılmaktadır. Diğer projelerimizde olduğu gibi, AkasyaPark Cinemaximum  projemizde de bu prensip çerçevesinde hareket edeceğiz.

Ses akustiği, akustik düzenleme, akustik yalıtım, ses perdesi gibi birçok teknik tanım sinema, tiyatro, konferans salonu, ofis, toplantı salonu, ev sineması (home theater), diskotek, konser salonu, bar, kafeterya, yemekhane, restoran, spor merkezleri, sahne sistemleri, otel lobisi, düğün salonu inşası ve dekorasyonunda büyük önem taşıyan özelliklerdir.

Akustik nedir? Ses akustiği nedir? Ses yalıtımı nedir? Tüm bu sorularınıza ve ihtiyaçlarınıza SMARTO tecrübesi cevap vermeye hazır. AkasyaPark Cinemaximum  projemiz tamamlandığında akustiğin güzel bir örneğini daha sinema seyircilerinin hizmetine sunacağız.

Ses yalıtımı ve akustik nedir?

Günümüzde akustik ve ses izolasyonu kavramları birbirine karıştırılmaktadır. Akustik, ortam içerisindeki seslerin doğal işitilmesini sağlamak için yapılan düzenlemelerdir. Ses izolasyonu ise, adından da anlaşılacağı üzere, sesin bir ortamdan bir ortama geçirgenliğini en aza indirmektir.

Akustik ve ses izolasyonu uygulamaları ve reçeteleri bulunduğu ortama göre farklılık göstermektedir. Örneğin sinema, restoran, konferans salonu, diskotek ve benzeri yerlerde ortamın yapısına göre değişen reçetelere ihtiyaç duyulur. Akustik ve ses yalıtımı çözümlerinde SMARTO, kullanmakta olduğu malzemelerin özelliğine göre projelendirme yaparak, arzu edilen performansı elde edecek sonuçlara ulaşmaktadır. İmkânsız gibi görünen yalıtım ve akustik problemlere karşı, SMARTO tecrübesi sayesinde “uygun” malzemenin “doğru yerde” ve “ölçüde” kullanımı sayesinde inanılmaz neticeler alınmaktadır.

Akustik ve ses yalıtım ihtiyacınıza göre; akustik sünger, dekoratif akustik sünger, ses yalıtım süngeri, ses izolasyon süngeri, yanmaz akustik sünger, akustik yumurta sünger, piramit sünger, akustik piramit sünger, yanmaz sünger, yumurta sünger, izolasyon süngeri, kauçuk sünger, akustik yanmaz sünger, akustik süngerler, ses süngeri, renkli sünger, ses yalıtım süngeri, ses yalıtımı süngeri, sünger kaplama, akustik ses yalıtım süngeri, piramit ses yalıtım süngeri, yanmaz yumurta sünger, ses kesici sünger, ses emici sünger, yanmaz piramit sünger, tekno sünger, melamin sünger, akustik yalıtım süngeri, bariyerli akustik sünger, stüdyo süngeri, stüdyo yalıtım süngeri, ses emici, kauçuk ses yalıtım malzemesi, yanmaz izolasyon malzemesi, dekoratif akustik köpük, izolasyon köpüğü, köpük yalıtım, kauçuk levha, akustik foam, mantar levha, akustik halı, akustik ahşap gibi piyasada muhtelif adlarla anılan akustik malzemeler ve ses izolasyon malzemeleri kullanılır. Kullanılacak ses akustik malzemeleri (akustik yalıtım malzemeleri) projeye göre tespit edilir ve uygulanır.

AkasyaPark Cinemaximum projemiz de, bugüne kadar tamamladığımız diğer işler gibi, güzel bir akustik duvar kaplama örneği olacaktır.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!