Our Blog

Bulvar 216 Sinemaları-Akustik Kumaş Kaplama

Ataşehir Bulvar 216 Sinemaları Duvar Akustik Kumaş Kaplama Projesi

SMARTO Ekibi İstanbul Anadolu yakasında Bulvar 216 sinemalarının 6 salonun duvar akustik kumaş kaplama işlerini tamamlamak üzere…

Akustik nedir? Ses akustiği nedir? Ses yalıtımı nedir? Tüm bu sorularınıza ve ihtiyaçlarınıza SMARTO tecrübesi cevap vermeye hazır. Bulvar 216 projesi tamamlandığında akustiğin güzel bir örneğini daha sinema seyircilerinin hizmetine sunacağız.

Ses yalıtımı ve akustik nedir?

Günümüzde akustik ve ses izolasyonu kavramları birbirine karıştırılmaktadır. Akustik, ortam içerisindeki seslerin doğal işitilmesini sağlamak için yapılan düzenlemelerdir. Ses izolasyonu ise, adından da anlaşılacağı üzere, sesin bir ortamdan bir ortama geçirgenliğini en aza indirmektir.

Akustik ve ses izolasyonu uygulamaları ve reçeteleri bulunduğu ortama göre farklılık göstermektedir. Örneğin sinema, restoran, konferans salonu, diskotek ve benzeri yerlerde ortamın yapısına göre değişen reçetelere ihtiyaç duyulur. Akustik ve ses yalıtımı çözümlerinde SMARTO, kullanmakta olduğu malzemelerin özelliğine göre projelendirme yaparak, arzu edilen performansı elde edecek sonuçlara ulaşmaktadır. İmkânsız gibi görünen yalıtım ve akustik problemlere karşı, SMARTO tecrübesi sayesinde “uygun” malzemenin “doğru yerde” ve “ölçüde”kullanımı sayesinde inanılmaz neticeler alınmaktadır.

SMARTO Bulvar 216 projesi ile tüm bu sorulara cevap verecek güzel bir uygulamasını tamamlamak üzere… Ataşehirli sinema severlere şimdiden iyi seyirler…

Tags: , , , , , , , , , , , ,

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!