Our Blog

Sinema Koltukları

Keyifli bir sinema filmi izlemek için sinema salonu içindeki akustik yapı, ses yalıtımı, ışık düzeyi, görüş açısı, sinema perdesine olan mesafe, havalandırma, ses ve görüntü sistemlerinin uygunluğu ve kalitesi çok önemlidir. En az bunlar kadar önem taşıyan bir şey daha vardır ki, biz ona “sinema koltuğu” diyoruz…

Sinema biletinizi aldığınız anda size bir sinema koltuğu şahsınıza tahsis edilir. Bir sinema filminin ortalama süresinin yaklaşık iki saat olduğunu düşünürsek, bu süre zarfında izlediğiniz filmden keyif almanızda en önemli etmenlerden birisi de oturmakta olduğunuz sinema koltuğunun kalitesidir.

Sinema koltuğunun ergonomik yapısı o koltuktan duyulacak memnuniyet konusunda en önemli özelliktir. Sırt ve bel yapınıza uygun bir yapıda olması ve oturağının uzun süre kullanımda rahatsızlık vermemesi rahat bir sinema koltuğu için aranan en önemli özelliktir. Koltuk süngerinin yumuşaklık derecesi arzu edilen ergonomiyi elde etmede tamamlayıcı bir unsurdur. Sinema koltuklarının oturak ve sırt sünger yoğunluğu belirlenirken, sinema koltuğunu kullanacak seyircinin rahatlığı ön planda tutulur. Bununla birlikte, koltuğun kullanım ömrünün uzunluğu için de uygun sinema koltuk sünger yoğunluğunu belirlemek gerekir.

Sinema koltuğu kolçaklarının kolların dayanması konusunda sinema seyircileri için arzu edilen konforu sağlaması istenir. Sinema izlerken meşrubat ve mısır gibi yiyecek ve içeceklerin konulması için sinema koltuk kolçağının uygun şekilde olması lazımdır. Sinema koltuğu kolçakları, tıpkı sinema koltuk oturağı ve sırtlığı gibi, dayanıklı malzemeden imal edilmiş olmalıdır.

Sinema koltuklarının bacak ve şasi yapıları sinema seyircisini çok ilgilendiren bir husus değildir. Ancak, sinema koltuğu bacak ve şasi elemanları sinema işletmecileri için diğer koltuk parçalarından daha büyük önem taşır. Zira uygun kalınlıkta ve sağlamlıkta metal malzemeden yapılan sinema koltuğu bacağı ve şasisi sayesinde sinema koltuğunun ömrü de uzun olacaktır.

Standart sinema koltukları suni deri veya kumaş ile farklı renklerde imal edilir.

Sinema salonları tefrişi konusunda bir uzman firma olan SMARTO yukarıda belirtilen sinema koltuğu özelliklerini göz önünde tutarak sinema koltuğu modellerini geliştirmektedir. SMARTO sinema koltuk modelleri ile tüm sinema severlere iyi seyirler…

Tags: , , , , , , ,

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!