Our Blog

VIP Sinema Koltukları

Günümüzde sinemaseverler daha konforlu bir ortamda film izlemek için VIP sinema koltuklarını tercih ediyor. Sinema salonu işletmecileri de film izlemenin keyfini daha üst seviyeye taşımak maksadıyla sinema salonlarında VIP sinema koltuklarını daha çok kullanmaya başladılar. Artık, sadece sinema salonlarında değil, ev sineması (home theater) ve cep sinema projelerinde de VIP koltuklar yaygın olarak kullanılıyor. VIP sinema koltukları; hareketli sinema koltukları ve sabit sinema koltukları olarak sınıflandırılabilir. Hareketli sinema koltukları için; motorlu sinema koltuğu, mekanik sinema koltuğu ve vücut ağırlığı ile hareket edebilen sinema koltuğu olarak alt sınıflandırma yapılabilir.

VIP sinema koltuklarında genellikle oturak genişliği fazladır. Farklı sırt modellerini tasarlarken öncelikle rahatlık ve ergonomik özellikler her zaman ön planda tutulur. VIP sinema koltuklarının film izlerken uzun süre konforlu bir şekilde oturma imkânı sağlaması olmazsa olmazıdır. Farklı genişlik ve stildeki kolçakların üzerine ilave edilen aksesuarlar ile kullanıcılara farklı ihtiyaçlara yönelik kolaylıklar sağlanır. VIP sinema koltuğu aksesuarları çok çeşitli olabilir. Bu kapsamda; metal bardaklık, ısıtmalı/soğutmalı bardaklık, tepsilik, servis masası, USP şarj prizi, ışık, açılır/kapanır dolap veya müşterilerin ihtiyacına göre talep edilebilecek diğer kolaylıklar sayılabilir.

VIP sinema koltuklarını sadece film izlemek için olduğunu düşünmek hatalı olur. VIP sinema koltuğu; lazy boy türü bir dinlenme koltuğu, TV koltuğu, kitap/gazete okuma koltuğu vb. maksatlar için de kullanılabilir.

VIP sinema koltukları sabit (hareketsiz) koltuk olabileceği gibi, mekanik veya elektrik motorlu hareketli (recliner) koltuk olarak da üretilmektedir.

SMARTO olarak yüksek kalite VIP koltuk üretiminde Türkiye ve yurtdışında aranan firma olma iddiamızı sürdürüyoruz. VIP koltuk talebini aldığımızda öncelikle projelendirip yerleşim ve model önerilerimizi seçenekler halinde müşterilerimize sunuyoruz. Hakiki deri, suni deri veya kumaş kaplama seçenekleri ile farklı cins ve renklerde müşterimizin zevki doğrultusunda geniş bir yelpazede üretim yapıyoruz.

Motorlu sinema koltuğu üretimimizde kullandığımız metal kasa hareketli mekanizmanın uzun yıllar hiçbir sorun çıkarmadan çalışmasına imkân vermektedir. Ayrıca motorlu koltuk mekanizması ile kolçak bağlantılarının metal bir yapıda olması kolçakların sağlam bir şekilde monte edilmesini mümkün kılmakta ve VIP koltuk modellerimizin dayanıklı bir yapıda olmasını sağlamaktadır.

Özellikle dar mekânlardaki ev sineması projelerinde yerleşim büyük önem taşımaktadır. Ev sineması projelerinde yerleşim önerimizi müşterimizin beklentisine göre seçenekler halinde oluşturmaktayız. Küçük bir alana daha fazla VIP sinema koltuğu yerleştirmemiz gerektiği zaman, gerekirse yan yana sıralanan koltukları ortak kolçak ile birleştirerek daha uygun ve rahat yerleşim sağlanabilmekteyiz. Tasarım ve üretimin SMARTO’nun kendi ekibi tarafından yapılıyor olması; motorlu sinema koltuğu, mekanik hareketli sinema koltuğu veya sabit VIP sinema koltuğu yerleşim planlamasında müşteri beklenti ve memnuniyetini ön plana çıkarmaya imkân tanımaktadır.

VIP sinema koltuğu hakkındaki sorularınız için iletişim sayfamızdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tags: , , , , , , , , , , , ,

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!