Assortie

Assortie Dekoratif Akustik Köpük

Assortie dekoratif akustik köpük şık görünümü, üç boyutlu asimetrik yapısı ve renk seçenekleri ile müşterilerimiz tarafından yaygın olarak tercih edilen bir ürünümüzdür.

Dekoratif akustik köpük ürünlerimizin üretiminin ilk aşamasında; akustik köpük üç boyutlu olarak şekillendirilmekte, daha sonra SMARTO tarafından geliştirilen floklama yöntemi ile renklendirilmektedir. Böylece renklendirilme işlemi esnasında köpük veya sünger sahip olduğu akustik özelliğini kaybetmemektedir.

Bu ürünün SMARTO’ya ait TSE tarafından onaylı faydalı model sertifikasyon belgesi bulunmaktadır.

Assortie dekoratif akustik köpük muhtelif özelliklerdeki akustik köpük veya akustik sünger üzerine floklama işlemi yapılarak üretilmektedir. Yüksek derecede yanmazlık özelliği taşıması istenirse, akustik köpük ya da akustik sünger yerine “melamin” malzeme kullanılması diğer bir seçenektir.

Dekoratif akustik köpük ürünlerimiz; ev sineması (home theater), ofis, üst düzey yönetici toplantı odaları, otel lobileri, tiyatro salonları, sinema salonları, sinema ve tiyatro fuayeleri, bar, diskotek, restoran gibi mekânlarda, hem ses akustiği sağlamak hem de dekoratif amaçlarla kullanmak için ideal çözümler sunar.

Ses akustiği ve ses yalıtımı; sinema, tiyatro, tv stüdyosu, müzik stüdyosu, konferans salonu, seminer salonu, spor merkezleri gibi yüksek sayıda izleyici/dinleyiciye hizmet veren salonlar ve kaliteli ses ortamı gerektiren tesisler için büyük öneme sahiptir.

Ses akustiği mekândaki seslerin kulağımıza en uygun kalitede gelmesi için yapılan uygulamalardır.

Ses izolasyonu nasıl yapılır? Ses yalıtımı ya da diğer bir deyişle ses izalasyonu için; akustik sünger, akustik kumaş, akustik köpük, taşyünü, akustik panel, akustik alçıpan, ses yalıtım süngeri, ses izolasyon süngeri, ses bariyeri, gürültü bariyeri, akustik yumurta sünger, piramit sünger gibi isimlendirilen ses yalıtım malzemeleri kullanılır.

Dekoratif akustik köpük ürünlerimiz esas olarak akustik maksatlar için kullanılmaktadır. Bunun yanında ses yalıtımı için de kısmi olarak performans sağlar. Uygulama esnasında SMARTO Ses Bariyeri ile birlikte kullanıldığında etkin bir ses izolasyonu da elde etmek mümkün olur.

Assortie dekoratif akustik köpük standart boyutları 40×20 cm ve 20×20 cm parçalardan oluşmaktadır. Yükseklik 1-4 cm’dir. Müşterilerimizin tercihine göre boyutlar değiştirilebilmektedir.

Dekoratif akustik köpük ürünlerimiz için iki uygulama metodu vardır:

  • SMARTO uzman ekibi tarafından temiz alçıpan yüzeye doğrudan özel yapıştırıcı ile uygulanması,
  • SMARTO üretim tesislerinde önceden hazırlanan akustik panellerin uygulama alanına montesi.

Dekoratif akustik köpük ve dekoratif akustik panel fiyatları proje bazında değerlendirilmektedir. Fiyatlandırmada malzeme seçenekleri (akustik sünger, akustik köpük veya melamin), dekoratif akustik köpüğün şekli ve proje detayları göz önünde tutulur.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!