Akustik Ve Ses İzolasyon Uygulamaları

Sesi Siz Yönetin

Ses akustiği ve izolasyonu konusunda uzman ekibimiz tarafından ücretsiz keşif yapılmaktadır. Salon içindeki istenmeyen ses yansımaları ve duvarlar arası ses geçişlerinin önlenmesi için alternatifli çözümler müşterilerimize sunulmakta ve uygulama yapılmaktadır.

4-uygulamalari 3-izalasyon 2-ses

Akustik nedir? Ses akustiği nedir? Ses yalıtımı nedir? Tüm bu sorularınıza ve ihtiyaçlarınıza SMARTO tecrübesi cevap vermeye hazır.
Ses yalıtımı ve akustik nedir?
Günümüzde akustik ve ses izolasyonu kavramları birbirine karıştırılmaktadır. Akustik, ortam içerisindeki seslerin doğal işitilmesini sağlamak için yapılan düzenlemelerdir. Ses izolasyonu ise, adından da anlaşılacağı üzere, sesin bir ortamdan bir ortama geçirgenliğini en aza indirmektir.
Akustik ve ses izolasyonu uygulamaları ve reçeteleri bulunduğu ortama göre farklılık göstermektedir. Örneğin sinema, restoran, konferans salonu, diskotek ve benzeri yerlerde ortamın yapısına göre değişen reçetelere ihtiyaç duyulur. Akustik ve ses yalıtımı çözümlerinde SMARTO, kullanmakta olduğu malzemelerin özelliğine göre projelendirme yaparak, arzu edilen performansı elde edecek sonuçlara ulaşmaktadır. Bazen imkânsız gibi gözüken yalıtım ve akustik problemleri, SMARTO tecrübesi sayesinde “uygun” malzemenin “doğru yerde” ve “ölçüde”kullanımı sayesinde inanılmaz neticeler vermektedir.
Smarto akustik ve izolasyon alanında sertifikalı ürünler kullanmaktadır. Uygulamalar kademeli bir şekilde gerçekleşmekte ve arzu edilen sonuçlara ulaşılmaktadır
Ses akustiği, akustik düzenleme, akustik yalıtım, ses perdesi gibi birçok teknik tanım sinema, tiyatro, konferans salonu, ofis, toplantı salonu, ev sineması (home theater), diskotek, konser salonu, bar, kafeterya, yemekhane, restoran, spor merkezleri, sahne sistemleri, otel lobisi, düğün salonu inşası ve dekorasyonunda büyük önem taşıyan özelliklerdir.
Akustik ses izolasyon ihtiyaçları; projelerin mimari akustik tasarım aşamasında hesaplanıp, proje uygulamalarına dahil edilmelidir. Tadilat vb. nedenlerle sonradan duyulan ihtiyaçlar için gürültü ölçümü ve akustik ölçümlere göre akustik ses yalıtımı ihtiyaçları belirlenir ve proje bazında en uygun kaplama malzemeleri tespit edilerek mekânlara uygulanmalıdır. Uygulamalarımızda ses akustik değerleri uygun şekilde yerleştirilen akustik malzeme kullanılarak ideal seviyelerde tutulur.
Akustik ve ses yalıtım ihtiyacınıza göre; akustik sünger, dekoratif akustik sünger, ses yalıtım süngeri, ses izolasyon süngeri, yanmaz akustik sünger, akustik yumurta sünger, piramit sünger, akustik piramit sünger, yanmaz sünger, yumurta sünger, izolasyon süngeri, kauçuk sünger, akustik yanmaz sünger, akustik süngerler, ses süngeri, renkli sünger, ses yalıtım süngeri, ses yalıtımı süngeri, sünger kaplama, akustik ses yalıtım süngeri, piramit ses yalıtım süngeri, yanmaz yumurta sünger, ses kesici sünger, ses emici sünger, yanmaz piramit sünger, tekno sünger, melamin sünger, akustik yalıtım süngeri, bariyerli akustik sünger, stüdyo süngeri, stüdyo yalıtım süngeri, ses emici, kauçuk ses yalıtım malzemesi, yanmaz izolasyon malzemesi, dekoratif akustik köpük, izolasyon köpüğü, köpük yalıtım, kauçuk levha, akustik foam, mantar levha, akustik halı, akustik ahşap gibi piyasada muhtelif adlarla anılan akustik malzemeler ve ses izolasyon malzemeleri kullanılır. Kullanılacak ses akustik malzemeleri (akustik yalıtım malzemeleri) projeye göre tespit edilir ve uygulanır.
Dekoratif ses yalıtımı için SMARTO’nun TSE Belgeli, farklı renk ve üç boyut tasarım seçeneklerine sahip Dekoratif Akustik Köpük ürünleri müşterilerimizin büyük beğenisini toplamaktadır. SMARTO Dekoratif Akustik Köpük ile herhangi bir akustik sünger uygulamasının ötesinde mekâna görsel bir güzellik kazandırılmaktadır.
SMARTO; sinema salonu akustiği, konferans salonu akustiği, tiyatro salonu akustiği, toplantı odası akustiği, toplantı salonu akustiği, ofis akustiği, ev sineması (home theater) akustiği, diskotek akustiği, bar akustiği, kafeterya akustiği, yemekhane akustiği, restoran akustiği, spor salonları akustiği, sahne sistemleri akustiği, otel akustiği, düğün salonu akustiği konusunda görselliğe verdiği önemin yanında, akustik ses izolasyonu konusundaki tecrübesi ile ses akustiği ve ses yalıtımı konusunda aranan firma olma gururunu taşımaktadır.
Akustik ses sistemleri; akustik paneller, akustik paravan ve akustik duvar şeklinde uygulanabilir. Sinema salonu, konferans salonu, tiyatro salonu, toplantı odası, ofis, toplantı salonu ses akustiği ayrı ayrı hesaplama ve değerlendirme gerektiren akustik yapılanma gerektiren mekânlardır. Uygulanacak akustik yapılanmada; akustik kaplama, iç duvar kaplama malzemeleri, akustik duvar malzemeleri, iç duvar izolasyonu, akustik duvar kaplama ürünleri titiz bir şekilde seçilmelidir.
Sinema salonu, tiyatro salonu, konferans salonu dekorasyonu için sinema koltuğu, tiyatro koltuğu, konferans salonu koltuğu kadar görsellik ve işlevsellik açısından akustik duvar yapılanması da büyük önem taşır.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!